Híreink

  • További változások 2021-től: BIREG elektronikus fuvarozási rendszer és SZAHÓ alapjának változása A 2021. évi 02. hírlevelünk témájában, a BIREG és a szakképzési hozzájárulási kötelezettség tárgyában 01.28. és 01.29. napján jelentős változások történtek egyes új kormányrendeletek rendelkezései miatt. A változásokat piros színnel jelöltük! 1. EKÁER helyett újabb kötelezettség: BIREG rendszer Ugyan az idei évtől az EKÁER-bejelentésköteles termékek köre jelentős mértékben leszűkült, ahogyan erről már 2021.01. számú hírlevelünkben beszámoltunk, ugyanezen dátumtól bevezetésre került azonban az ún. BIREG rendszer (előzetes elektronikus engedélyregisztrációs rendszer).…
    Közzétéve: 2021.02.06.
  • JELEN HÍRLEVÉLBEN FOGLALTAK MÁR NEM AKTUÁLISAK, A FRISS INFORMÁCIÓKÉRT KÉRJÜK, HOGY A 2021. ÉVI 03. SZÁMÚ HÍRLEVELÜNKBŐL TÁJÉKOZÓDJON! A 2021. évi 02. hírlevelünk témájában, a BIREG és a szakképzési hozzájárulási kötelezettség tárgyában 01.28. és 01.29. napján jelentős változások történtek egyes új kormányrendeletek rendelkezései miatt! A változásokat a következő, 2021. évi 03. számú hírlevelünkben foglaltuk össze, azokat piros színnel jelölve! További változások 2021-től: BIREG elektronikus fuvarozási rendszer és SZAHÓ alapjának változása 1. EKÁER helyett újabb kötelezettség: BIREG rendszer Ugyan az idei…
    Közzétéve: 2021.01.25.
  • Változások 2021-től 1. Jelentősen leszűkült az EKÁER-bejelentésköteles termékek köre 2021.01.01-jével az EKÁER-bejelentésköteles termékek köre jelentős mértékben leszűkült: a kockázatos termékek tartoznak már kizárólag e körbe (különösen élelmiszer alapanyagok, élő növények; vegyipari anyagok, egyes építőipari alapanyagok, ruházati termékek). A teljes listát a bejelentésköteles termékek köréről a hírlevél mellékletében találja. Így az ezen termékeken kívüli fuvarok esetében már nem kell EKÁER számot igényelni. A biztosítékadási kötelezettség is szűkül: megbízható adózónak nem kell kockázati biztosítékot nyújtania, és ezen kötelezettség megszűnik az 5% adómértékű…
    Közzétéve: 2021.01.08.
  • Elektronikus számla kibocsátására és befogadására vonatkozó szabályok Elektronikus számla kibocsátására és befogadására vonatkozó szabályok 1. Elektronikus számla fogalma Elektronikus számla alatt azt a számlát értjük, amelyet elektronikus formában bocsátottak ki és fogadtak be. Az elektronikus számla – szemben a papír alapú számlával- csak digitális, fájlformátumban bír a számviteli bizonylat erejével. Fontos azonban, hogy elektronikus számlának minősül azon eredetileg papír alapon kibocsátott számla, amelyet nem személyesen vagy postai úton, hanem kizárólag emailben vagy egyéb elektronikus üzenetben bocsátottak a számlabefogadó részére. Az…
    Közzétéve: 2020.12.04.
  • Távmunka szabályainak és a vállalkozások szervezeti működésének egyszerűsödése a veszélyhelyzet alatt Távmunka szabályainak és a vállalkozások szervezeti működésének egyszerűsödése a veszélyhelyzet alatt A jelen helyzetben egyre több munkáltató próbálja egyes munkavállalói számára az otthoni munkavégzést biztosítani. Ennek részletszabályai egyszerűsödtek, illetve az internet-, és a rezsiköltség igazolás nélkül költségként elszámolható a veszélyhelyzet alatt (egy meghatározott összeg erejéig). Fontos, hogy az alábbi szabályok kizárólag munkaviszonyban történő foglalkoztatásra vonatkoznak, megbízási vagy személyesen közreműködő társas vállalkozó általi otthoni munkavégzésre nem. 1. Igazolás nélkül elismert…
    Közzétéve: 2020.11.17.
  • Az őszi adócsomag változásai Az őszi adócsomag változásai Az adócsomagtervezetét ugyan az Országgyűlés még nem fogadta el, azonban érdemes a legfontosabbakról már most tájékozódni 1. ÁFA-változások Az újépítésű lakások vonatkozásában az áfakulcs -a törvényjavaslat szerint- újra 5%-ra csökken egészen 2022. év végéig. Az egyelőre még nem egyértelmű, hogy pontos mely projektekre fog vonatkozik az időbeli hatály szempontjából. Megszűnik a munkaerőkölcsönzésre vonatkozó általános fordított adózás. A jövőben csak az ingatlanhoz kapcsolódó építési-szerelési munkákra vonatkozik függetlenül attól, hogy a munka építési engedély…
    Közzétéve: 2020.11.17.
  • Felnőttképzés 1. Felnőttképzés szabályainak változása 2020.09.01-jétől egyes oktatások, képzések akár cégen belüli biztosítása, akár külső harmadik féltől való igénybevétele esetén szem előtt kell tartani az alábbiakban részletezésre kerülő szempontokat. Mindennek társasági adó és áfa-beli jelentősége is van. Ennek oka az, hogy a felnőttképzésre vonatkozó törvény a fenti időponttól változott, amely jelentősen kitágítja a felnőttképzés kategóriájába tartozó oktatásokat, képzéseket. A felnőtt képzési tevékenység pedig csak bejelentést és folyamatos adatszolgáltatást követően végezhető. Mindezekhez adójogi következmény is társul: az egyéb oktatás vagy képzés…
    Közzétéve: 2020.09.26.
  • Társasági adókedvezmény energiahatékonysági beruházások és felújítások esetén, Pénztárgép üzemeltetésével kapcsolatos előírások megszegésének szankciói I. rész: Társasági adókedvezmény energiahatékonysági   beruházások és felújítások esetén 1. Energiahatékonysági fejlesztések, elszámolható költségek Társasági adókedvezmény vehető igénybe energiahatékonysági célokat szolgáló beruházás vagy felújítás üzembehelyezése és üzemeltetése esetén. Kisvállalati adóalany (KIVA) esetén ezen kedvezmény azonban nem áll rendelkezésre. Energiahatékonysági célnak tekintjük a végsőenergia-fogyasztás csökkenését eredményező energiamegtakarítást; az energia formája nincsen meghatározva (leggyakoribb az áram, földgáz, gázolaj). Ide tartozhatnak például az alábbi fejlesztések: épületkorszerűsítés (szigetelés, nyílászárók cseréje), fűtéskorszerűsítés…
    Közzétéve: 2020.09.24.
  • KATA- változások 2021.01.01-jétől 1. 40%-os különadó bevezetése 2021-től amennyiben egy kifizető a tárgyévben ugyanazon kisadózó vállalkozásnak az év elejétől összesítve 3 millió forintot meghaladó összegű bevételt juttat, a 3 millió forintot meghaladó összegű juttatás után 40 százalékos mértékű adót kell a kifizetőnek megfizetnie. 2021-től amennyiben a kisadózó vállalkozás a tárgyévben ugyanazon külföldi kifizetőtől az év elejétől összesen 3 millió Forint meghaladó összegű bevételt szerez, akkor a 3 millió forintot meghaladó összegű juttatás után 40 százalékos mértékű adót kell a kisadózó vállalkozásnak megfizetnie. A 3 millió forint felletti…
    Közzétéve: 2020.08.05.
  • SZÉP kártya 1. SZÉP-kártyára adható béren kívüli juttatás köztehermentessége 2020/12/31-ig tart A Széchenyi Pihenő Kártya szociális hozzájárulási adója eltörlésre került 2020. december 31-ig, és 2020-ban a kedvezményes adózású keretösszeg 800 ezer forintra nő a versenyszférában, ahogyan erről már 04.24-én kelt tájékoztató levelünkben beszámoltunk. Ezen kedvezményes munkáltatói juttatást kormányrendeletek írták elő a veszélyhelyzet ideje alatt. Ezen kormányrendeletek azonban a veszélyhelyzet megszűnésével „automatikusan” hatályukat vesztették. Annak ellenére, hogy a vonatkozó kormányrendeletek már nem hatályosak, a SZÉP-kártya béren kívüli juttatásként adható keretösszegének megemelése és mentesítése…
    Közzétéve: 2020.06.24.